Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

Tayfun Cora’yı yuhlayan güruh ( Sedat Tunalı )

Daralt
X
  • Süzgeç
  • Zaman
  • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

• Tayfun Cora’yı yuhlayan güruh ( Sedat Tunalı )

TAYFUN CORA'YI YUHLAYAN GÜRUH

Fransız takımı, Türkiye standardının çok üzerinde. Ve bu kupada bu yıl çok işler yapabileceğini de hep birlikte göreceğiz. Kalecilerinden santrforlarına kadar, Trabzon camiasının yıllardır özlemini duyduğu “takım” fotoğrafını Avni Aker çimlerine bırakarak hak ettikleri bir galibiyetle ülkelerine dönen Fransızları kutlamamız gerek.

Ben, 3-1’lik skora rağmen Trabzonspor’un özellikle ilk yarıdaki performansını doyurucu ve umut verici buldum. Ceza sahasında yarattığı karambollara rağmen Umut Bulut yerine, rakibin santrforu gibi bir oyuncu bordo mavi forma giyiyor olsaydı, skor çok rahatça tersine dönebilirdi. Tek santrforu Umut Bulut olan bir takım, skor üretemez, üretemedi.

Sol beki maç boyu tek bir bindirme bile yapmayan bir takımdan söz ediyoruz. Trabzonspor takımı, sol kenara acilen bir çözüm üretmek zorunda. Kendi sahasında telafisi olmayan bir maçı, tek kenar bindirmesi yapmadan tamamlayan bir kenar adamının Trabzonspor markasına bir yararı olmaz, olamaz. Ya oyuncu değişmeli, ya da sistem…

Engin – Tjikuzu - Colman – Selçuk ve Serkan’dan oluşan orta beşliden, özellikle Engin ve Selçuk beklenen performanslarına çok uzak kalınca, orta sahada üstünlük kurulamadı. Fransa Ligi’nin en değerli iki ön liberosuna karşı üstünlük kurmanın olmazsa olmazı, orta sahada pas trafiğini işler kılmaktı, olmadı.

Son iki maçtaki yenilgilere rağmen, ben geçen yılki doldurt-boşalt takımının yerine yüz kez bu takımı tercih ederim. Trabzon takımı, kendi değerlerine uygun bir oyun oynamaya çalışmış ama kaybetmiştir ve daha her şey de bitmemiştir.

Bir sözüm de, benim de çok üst düzey bir futbolcu olmadığına inandığım, ama sabrına ve tevazusuna saygı duyduğum Tayfun Cora’ya yönelik “yuh”lamaya olacak;

Tayfun Cora’yı yuhlayan güruh;

Sizin özelinizde var olan bu “utanç verici taraftar tipi” tribünlerden kazınmadıkça, Trabzon şehri ve takımı günlük başarılarla teselli bulmaktan ötesini göremeyecektir. Kaldı ki Tayfun sahanın iyi isimlerinden biriydi, ayıptır ayıp!

Sedat Tunalı
    sedattunalim@gmail.com

21/08/09
Lütfen bekleyin...
X