Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

Bross da Statükocu Çıktı

Daralt
X
 • Süzgeç
 • Zaman
 • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

 • Bross da Statükocu Çıktı

  BROSS DA STATÜKOCU ÇIKTI

  Hugo Broos'tan herkes umutluydu ama Ziya Doğan ve Ersun Yanal'ın hastalıkları onda da belirdi
  Hugo Broos.... Ülkesinde 4 kez yılın teknik adamı seçilmiş, defalarca şampiyonluk yaşamış, tecrübeli bir isimdi.
  Onunla birlikte takım hazırlık maçlarındaki performansıyla umut verdi. Sivasspor galibiyeti ise herkesi adeta mest etti. Taraftarlar, 'Broos ile zirveye çıkacağız' demeye başladı. Ancak bu arada sahaya sürdüğü takımlar, Ziya Doğan ve Ersun Yanal taklidi gibiydi. Hiçbir sürpriz yoktu. Tribündeki taraftarlar da öncelikli olarak Sylva, Serkan, Song, Egemen, Cale, Tjikuzu, Colman, Alanzinho, Umut, Gökhan, Selçuk, Engin gibi futbolcuları sahaya sürerdi. Broos'ta taraftar gibi yaptı! Hugo Broos'un kadro seçiminde hiçbir yaratıcılık göze çarpmadı. Şans tanıdığı oyunculara tepki gelmesi halinde bile sonuna kadar arkasında durabilecek bir görüntü çizemedi ve bu anlamda sınıfta kaldı. Ceyhun, Sivas maçında gol attı, Diyarbakır'a karşı oynadı ancak bu maç kaybedilince hemen kulübeye çekildi.

  Gıgnac Neden Kontrol Edilmedi

  Diyarbakır maçının en iyil oynayan ve bir de gol atan Giray Kaçar da, beklenmedik bir şekilde Toulouse karşılaşmasında kulübedeydi.
  O maçta çok kötü oynayan ve takımın yediği iki golde de hatası bulunan Egemen Korkmaz ise yine 11'deki yerini korudu. Alanzinho yedek soyunurken, onun bölgesinde Barış'a forma vermesi gerekiyordu ama Broos, Serkan'ı tercih etti. Selçuk İnan, Gustavo Colman ve Hrvoja Cale oynanan maçlarda bir varlık gösterememelerine rağmen takımdaki yerlerini korudular. Toulouse maçında da ilk yarıda iyi görüntü vermemelerine karşın değiştirilmemeleri teknik adamın maçı okuma adına eksi puan almasına neden oldu. Fransız ekibinin gol makinesi Gıgnac'ın adeta serbest bırakılması ise başla başına bir felaketti ve bu da takıma pahalıya patladı. Değişikliklerdeki tercihi sorun olurken, ikinci yarılarda takımın oyundan düşmesi de bir başka soru işaretiydi.

  Hani Gençlere Çok Şans Tanırdı

  Broos, Trabzonspor'da göreve başladığında, “Ben gençler için bir şansım. Çünkü onları oynatmayı çok severim” diyince, “Bu hoca, Ziya Doğan ve Ersun Yanal'dan farklı” yorumları yapılmıştı.
  Davraz kampında Abdullah Karmil, Göksu Ahlas ve Ferhat Öztorun için, 'Bunlar özel oyuncular demişti. Ancak Abdullah, Hollanda kampına bile götürülmemişti. Hollanda'da ise Mustafa Yumlu'nun yıldızı parlamıştı. Ancak Abdullah, Karadeniz'e gönderildi. Ferhat kulübede paslandı, Mustafa ve Göksu'nun da 18'e bile giremedi. Hazırlık döneminde çok iyi görülen Barış Memiş gibi bir genç yetenek de Maastricht maçında yaptığı bir hatadan dolayı tribünlerin ıslıklamasının kurbanı edildi. Tüm bu yaşananlardan, “Hugo Broos'ta şu ana kadar uygulamalarıyla Ziya Doğan ve Ersun Yanal gibi statükocu teknik adam görüntüsü verdi. Böyle devam ederse başarılı olamaz. Umarız yanılırız” eleştirilerine neden oldu


  22 Ağustos 2009
Lütfen bekleyin...
X