Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Lige dönüþ ( Necati Bilgiç )

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Lige dönüþ ( Necati Bilgiç )

LÝGE DÖNÜÞ

Trabzonspor, Sivas da dahil þu ana kadar oynadýðý maçlarda en iyi futbolunu Toulouse karþýsýnda sergiledi. Özellikle son yarým saatte çift santrforlu oyun tarzý, Trabzonspor'un þimdiye kadar yapmasý gereken ama yapamadýðý oyun þekli. Bu oyun þeklinde ýsrar ederlerse, inanýyorum ki en yakýn zamanda takým kimliðini bulur. Teknik patron Broos'un yaptýðý deðiþikler olumlu idi. Mesala Song ile Giray'ýn ikili oluþu sanki defans bloðuna biraz çeki düzen verdi. Önceki maçlara göre rakibe pozisyon vermezken, zaman zaman bu iki oyuncu Trabzonspor'un geliþtirdiði hücum organizasyonlarýnda da takýmlarý adýna olumlu þeyler yapmak istemeleri hem kendileri hem de takýmlarý için artýlardý. Orta sahada Tjikuzu ile Ceyhun'un deðiþmesi de yine Trabzonspor için önemli bir hamle oldu. Bana göre bu mevkide Ceyhun ile devam edilmeli. Zaman içerisinde bu oyuncu o mevkinin deðiþmez adamý olacaktýr. Yeter ki ýsrar edilsin. Kenara çekilen Egemen, Cale ile deðiþtirilip sol kenar oynayabilir bu da Trabzonspor'un sol kenarý için bir alternatif olabilir.

Golcüler toparlanmalý

Haftalardýr kötü oynayan kaleci Sylva'nýn bu maçtaki performansý iyiydi. Artýk anlaþýldý ki Trabzonspor çift santrforda ýsrar etmelidir. Çift santrforda hem pozisyon buluyorsun hem de rakibine ileri uçta baský kurabiliyorsun. Ama Gökhan Ünal ile Umut'un mutlaka kýsa süreç içerisinde kendilerini toparlamalarý lazým. Evet Trabzonspor tur için yeterli skoru yakalayamadý ama, pazar günü kendi evinde oynayacaðý hayata dönüþ maçý için moral buldu diyebilirim. Eðer Trabzonspor dünkü oyununun üstüne biraz daha katabilirse inanýyorumki zor görünen Bursaspor karþýlaþmasý Trabzonspor için kolaya dönebilir. Ancak tek þart Trabzonspor inanarak, kendine özgüven duyarak Bursaspor karþýsýna çýkmalýdýr. Bordo-mavililer ligde ben de varým demek istiyorsa Bursaspor maçýný mutlak geçmek zorundadýr. Yoksa mý? Atý alan Üsküdar'ý geçer ki, at deðil hýzlý trenle de gitsen rakiplerinin arkasýndan sadece mendil sallarsýn.

28.08.09
Haz?rlan?yor...
X