Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tayfun Cora’yý yuhlayan güruh ( Sedat Tunalý )

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Tayfun Cora’yý yuhlayan güruh ( Sedat Tunalý )

TAYFUN CORA'YI YUHLAYAN GÜRUH

Fransýz takýmý, Türkiye standardýnýn çok üzerinde. Ve bu kupada bu yýl çok iþler yapabileceðini de hep birlikte göreceðiz. Kalecilerinden santrforlarýna kadar, Trabzon camiasýnýn yýllardýr özlemini duyduðu “takým” fotoðrafýný Avni Aker çimlerine býrakarak hak ettikleri bir galibiyetle ülkelerine dönen Fransýzlarý kutlamamýz gerek.

Ben, 3-1’lik skora raðmen Trabzonspor’un özellikle ilk yarýdaki performansýný doyurucu ve umut verici buldum. Ceza sahasýnda yarattýðý karambollara raðmen Umut Bulut yerine, rakibin santrforu gibi bir oyuncu bordo mavi forma giyiyor olsaydý, skor çok rahatça tersine dönebilirdi. Tek santrforu Umut Bulut olan bir takým, skor üretemez, üretemedi.

Sol beki maç boyu tek bir bindirme bile yapmayan bir takýmdan söz ediyoruz. Trabzonspor takýmý, sol kenara acilen bir çözüm üretmek zorunda. Kendi sahasýnda telafisi olmayan bir maçý, tek kenar bindirmesi yapmadan tamamlayan bir kenar adamýnýn Trabzonspor markasýna bir yararý olmaz, olamaz. Ya oyuncu deðiþmeli, ya da sistem…

Engin – Tjikuzu - Colman – Selçuk ve Serkan’dan oluþan orta beþliden, özellikle Engin ve Selçuk beklenen performanslarýna çok uzak kalýnca, orta sahada üstünlük kurulamadý. Fransa Ligi’nin en deðerli iki ön liberosuna karþý üstünlük kurmanýn olmazsa olmazý, orta sahada pas trafiðini iþler kýlmaktý, olmadý.

Son iki maçtaki yenilgilere raðmen, ben geçen yýlki doldurt-boþalt takýmýnýn yerine yüz kez bu takýmý tercih ederim. Trabzon takýmý, kendi deðerlerine uygun bir oyun oynamaya çalýþmýþ ama kaybetmiþtir ve daha her þey de bitmemiþtir.

Bir sözüm de, benim de çok üst düzey bir futbolcu olmadýðýna inandýðým, ama sabrýna ve tevazusuna saygý duyduðum Tayfun Cora’ya yönelik “yuh”lamaya olacak;

Tayfun Cora’yý yuhlayan güruh;

Sizin özelinizde var olan bu “utanç verici taraftar tipi” tribünlerden kazýnmadýkça, Trabzon þehri ve takýmý günlük baþarýlarla teselli bulmaktan ötesini göremeyecektir. Kaldý ki Tayfun sahanýn iyi isimlerinden biriydi, ayýptýr ayýp!

Sedat Tunalý
    sedattunalim@gmail.com

21/08/09
Haz?rlan?yor...
X