Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Üvey evlatlar þimdi takýmlarýný sýrtlýyorlar

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Üvey evlatlar þimdi takýmlarýný sýrtlýyorlar

  ÜVEY EVLATLAR ÞÝMDÝ TAKIMLARINI SIRTLIYORLAR
  Fatih Tekke... Mehmet Yýlmaz... Turgay Bahadýr... Emre Aygün... Ergin Keleþ... Hepsi de Trabzonlu ve takýmlarýný adeta sýrtlýyorlar.
  Fatih Trabzonspor’da uzun süre üvey evlat muamelesi gördü, 27’sinden sonra sevildi. Mehmet Yýlmaz canýný diþine takarak oynadý ama yaranamadý. Turgay Bahadýr, Trabzonlu ama Avusturya’da futbola baþladý, A Milli takýma çaðrýldý, dikkate deðer bulunmadý. Ergin Keleþ’in gitmesi için herkes el birliði yaptý. Emre Aygün ise tu-kaka edildi. Ve bu isimler þimdi takýmlarýnýn en önemli silahlarý arasýna girdi. Fatih, yeniden forma bulduðu Zenit’te son 4 maçta tam 4 gol attý. Son hafta Khimki’yi de boþ geçmedi. Mehmet Yýlmaz ilk hafta gol atmýþtý. Eskiþehirspor’da forma giyen yýrtýcý forvet geçen hafta da Antalyaspor filelerini havalandýrdý. Bir dönemler büyük yýldýz olacaðý ifade edilen Emre Aygün ise bu sezon fýrtýna estiriyor.

  Umut-Gökhan Suskun Kaldý


  Emre, bu sezon büyük yatýrýmlar yapan Ankaragücü formasýný giyiyor ve geçen hafta Ýstanbul Büyükþehir Belediyespor maçýnda bir gol atarken, ikinci golün de asistini yapan isimdi. Ergin Keleþ de Dünya gençler gol kralýydý ama Manisaspor’a gönderildi. Fenerbahçe’ye karþý mükemmel oynadý. 61 numaralý formasýyla bir gol attý, bir penaltýsý verilmedi. Ve Turgay Bahadýr’da, Bursaspor formasý altýnda, Song’un üzerinden nefis yükselip, harika kafa vuruþuyla Trabzonspor’un galibiyet umutlarýný söndüren isimdi. Bu isimlerin ortak özelliði de Trabzonlu olmalarýydý. Trabzonlu futbolcular leblebi gibi gol atarken, Trabzonspor’un forvetleri Gökhan ve Umut bir tek gole bile imza koyamadýlar. Kýsýr geçen bir önceki sezon çok gol kaçýrmalarýna raðmen yine de rakip fileleri 29 kez havalandýrmýþlardý. Ama bu sezon tam 6 resmi karþýlaþmada bir kez bile golle tanýþamadýlar.

  Bu Anlayýþla Olanaksýz


  Hazýrlýk maçlarýnda da Umut 1 gol atarken, Gökhan’ýn siftahý bile olmadý. Kadrosunu geçen sezondan bu sezona 40 milyon Euro’ya yakýn bir harcamayla yenileyen Trabzonspor ligde emeklerken ve gol bölgelerinde sorun yaþarken, kendi öz evlatlarýnýn dikkate bile alýnmamasý, onlara en küçük bir þans tanýnmamasý da dikkate deðer bir anlayýþ olarak kabul ediliyor. Bu durumu yorumlayanlar, “Bu kentin topraklarýnda doðan yetenekli gençlerin bir tek hatasý bile affedilmiyor. Onlara büyük tepkiler gösteriliyor. Onlar da baþta takýmlara hizmet ederken, Trabzonspor ise büyük paralarla kurduðu takýmla birlikte ancak umut vaat etmek zorunda kalýyor. Umutlarýný bir kez olsun gerçeðe dönüþtüremiyor. Kendi insanýný reddeden bu anlayýþ devam ettiði müddetçe de Trabzonspor’un hayallerini gerçeðe dönüþtürmesi mümkün gözükmüyor” yorumunu yapýyorlar.


  04.09.2009
Haz?rlan?yor...
X