Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Geçti Bolu'nun pzarý sür eþeði Niðde'ye

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Geçti Bolu'nun pzarý sür eþeði Niðde'ye

GEÇTÝ BOLU'NUN PAZARI SÜR EÞEÐÝ'NÝÐDE'YE

Trabzonspor yönetimi, yýldýz oyuncunun transferini son dakikaya sýkýþtýrýnca bomba elde patladý

Trabzonspor’da yönetimin uzun süre almamak için direndiði, taraftarlarýn da alýnmasý için adeta dayatmada bulunduðu Fatih Tekke için dün sürpriz bir geliþme yaþandý. Fatih Tekke önceki akþam Rusya’da lige verilen arayý bahane ederek Trabzon’a gizlice gelen Fatih Tekke ile Bordo-Mavili kulübün yöneticileri görüþtü ve anlaþmaya vardý. Yönetim, daha önce almayacaðýný deklere ettiði, sonrasýnda da fiyatýný yüksek bulduklarýný ifade ettikleri Fatih ile ilgili yapýlan görüþmeleri son dakikaya kadar gizli tuttu. Fatih ve menajerine, “Bu görüþmelerden hiç kimsenin haberi olmasýn. Çünkü transfer gerçekleþmezse büyük tepki alýrýz” dediler. Eski kaptan Fatih Tekke, geriye dönmek için kaptan olmayý ilk þart olarak koþtu. Bu kabul edildi. Yýldýz futbolcu 1,5 milyon Euro yýllýk ücret karþýlýðý yönetimle el sýkýþýrken, hemen Zenit kulübünün kapýsý çalýndý.

Zenit Kulübü, ‘Devre Arasý Gelin’ Dedi

Daha önce Fatih Tekke’yi göndermek isteyen Rus kulübü, son 4 maçta bu futbolcunun 4 gol atmasý nedeniyle iþi yokuþa sürdü. Zenit yöneticileri kapýyý 4 milyon Euro’dan açtý. Rakamý en son olarak 3,5 milyon Euro’ya kadar çektiler. Bu sýrada devreye Spordan Sorumlu Devlet Bakaný Faruk Naýfz Özak girdi. Bodrum’da yaþayan Azeri bir iþadamý 2 milyon Euro ödemeyi kabul etti. Fakat Rus kulübü geri adým atmadý. Fatih Tekke’nin de, “Rusya’ya dönmek istemiyorum” sözleri etkili olmadý. Zenit Yöneticileri, Trabzonspor kurmaylarýna, “Daha önce neredeydiniz. Bu oyuncuyu size vermek istedik. Oralý bile olmadýnýz. Þimdi transfer bitti. Biz Fatih’i elimizde tutacaðýz diye en önemli santraforumuzu sattýk. Þimdi yeni bir forvet nereden bulabiliriz ki? Fatih için ancak devre arasýnda sizinle görüþebiliriz” dediler ve böylece son dakika hamlesi sonuçsuz kaldý.

Açýklama Ünal Karaman’dan Geldi

Fatih Tekke ile ilgili yapýlan son dakika giriþiminin sonuçsuz kalmasý moralleri bozarken, Sportif Direktör Ünal Karaman, akþam saatlerinde medya mensuplarýnýn karþýsýna geçti. Karaman, “Fatih Tekke ile ilgili son dakika giriþimlerimiz oldu. Dün (Pazartesi) akþam kendisiyle konuþtum ve anlaþmaya vardým. Bu görüþmenin ardýndan da bugün (Salý) kulübüyle pazarlýklar yaptýk. Fakat Zenit kulübü yöneticileri daha önce olsaydý transferin gerçekleþebileceðini ama bu konuda geç kaldýðýmýzý söyledi. Fatih’i bize vermeleri halinde yerine yeni bir forveti hemen koyamayacaklarýný belirttiler. Devre arasýnda konuþabileceðimi ifade ettiler. Biz de bunu makul karþýladýk. Bir aksilik olmadýðý takdirde Fatih Tekke’yi devre arasýnda kadromuza katacaðýmýzý düþünüyorum” dedi.

Kaynak: Günebakýþ 2 Eylül 2009
Haz?rlan?yor...
X