Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Avni Aker'de kritik gün

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Avni Aker'de kritik gün

  AVNÝ AKER'DE KRÝTÝK GÜN


  Ligin ilk 3 haftasýnda 6 puan kaybeden Trabzonspor bugün evinde hiç yenilmediði Bursaspor'u aðýrlýyor. Bordo-Mavililer'in bu zorlu karþýlaþmayý kazanmaktan baþka çaresi yok.

  Turkcell Süper Lig’e deplasmanda elde ettiði Sivasspor zaferiyle flaþ bir giriþ yapan Trabzonspor ardýndan oynadýðý Diyarbakýrspor ve Manisa maçlarýný kaybetmiþti. Karadeniz temsilcisi bugün Bursaspor’u aðýrlýyor. Zirve yarýþýndan henüz sezon baþýnda kopmak istemeyen Bordo-Maviiler kazanmak zorunda. Teknik direktör Hugo Broos’un Toulouse maçýnýn 11’inden iki deðiþiklik yaparak, bu karþýlaþmada cezasý nedeniyle oynayamayan Engin ile UEFA listesinde yer almayan Gabriç’i sahaya süreceði kaydedildi. Belçikalý çalýþtýrýcýnýn, kaptan Egemen’i de yedek býrakýp, Giray’a savunmanýn göbeðinde görev vermesi bekleniyor.

  Bursaspor’u 11 maçtýr yeniyor

  Avni Aker’deki Bursaspor karnesi çok iyi olan Trabzonspor lig tarihinde rakibine evinde hiç kaybetmedi. Bordo-Mavililer sahasýnda Bursaspor ile ligde oynadýðý son 11 maçý da kazanma baþarýsý gösterdi. Karadeniz temsilcisi bu 11 mücadelede kalesinde sadece 3 gol gördü. Bu arada Hüseyin Cimþir, Trabzon’dan ayrýldýktan sonra ilk kez eski takýmýna karþý Yeþil-Beyazlý formayla mücadele edecek.

  TRABZONSPOR

  Sylva
  Serkan
  Song
  Giray (Egemen)
  Cale
  Tjikuzu
  Selçuk
  Colman
  Gabriç
  Engin (Umut)
  Gökhan
  T.D: Hugo Broos

  BURSASPOR

  Ývankov
  Ali Tandoðan
  Ömer Erdoðan
  Zapotocny
  Mustafa Keçeli
  Ývan Ergiç
  Hüseyin
  Ozan Ýpek
  Volkan Þen
  Sercan
  Turgay
  T.D: Ertuðrul Saðlam

  Stat: Avni Aker
  Saat: 21.00
  Yayýn: Lig TV
  Hakemler: Bülent Yýldýrým, Murat Þahin, Muharrem Yýlmaz

  Yýldýrým yaramýyor

  Trabzonspor zorlu Bursaspor maçýna, ligde kötü sonuçlar aldýðý Bülent Yýldýrým yönetiminde çýkacak. Bordo-Mavililer 10 karþýlaþmada 3 galibiyet, 1 beraberlik aldý, 6 kez sahadan puansýz ayrýldý. Trabzon’un, Yýldýrým’ýn düdük çaldýðý maçlarda bir baþka dikkat çeken istatistiði de Avni Aker’de puan kazanamamasý. Sahasýnda önceki sezonlarda Konyaspor (1-2), Rizespor (0-1), Beþiktaþ (2-3) maçlarýný kaybeden Trabzonspor, son olarak 2008-2009’un son maçýnda Fenerbahçe’ye 2-1 yenildi. Bursa ise Yýldýrým ile 6 karþýlaþmada sadece 1 maðlubiyet aldý.


  Kaynak: Fanatik 30 Aðustos 2009
Haz?rlan?yor...
X