Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

Hıdırnebi Yaylaken'le ilgili dava sürüyor

Daralt
X
 • Süzgeç
 • Zaman
 • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

 • Hıdırnebi Yaylaken'le ilgili dava sürüyor

  HIDIRNEBİ YAYLAKEN'LE İLGİLİ DAVA SÜRÜYOR


  Yargıtay, Hıdırnebi Yaylakent’le ilgili Trabzon İl Özel İdaresi’nin işletmeci Cevdet Doğan’dan alacakları hakkında açılan davayı onayladı. Böylece mahkemeler kurumu haklı bulurken işletmecinin belirlenen bedeli ödemesi bekleniyor. Tahliye davasının ise Şubat ayında karara bağlanması bekleniyor.

  Trabzon İl Özel İdaresi’nin mülkiyetlerinden biri olan Hıdırnebi Yaylakent’le ilgili tartışmalar bitmek bilmiyor. İl Özel İdaresi ile işletmecilerinin mahkemelik olduğu yaylakent, yeniden Meclis gündemine geldi.

  AK Partili Of İl Genel Meclisi Üyesi Dursun Yüksel, faaliyetler hakkında sunum yapan Trabzon İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kul’a Hıdırnebi Yaylakent, Trabzonspor Sadri Şener Tesisleri, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti (TGC) lokalinin durumu hakkında soru yönelterek bilgi istedi.

  Genel Sekreter Kul, Hıdırnebi Yaylakent’le ilgili işletmeci Cevdet Doğan’dan alacaklarıyla ilgili davanın Yargıtay tarafından da onaylandığını belirterek, “Yargıtay bizim lehimizdeki kararı onayladı. Açtığımız tahliye davasının bir sonraki duruşması da 20 Şubat’ta görülecek. Mahkemeden karar çıkmasını bekliyoruz. Bu karardan sonra da alacaklarımızı tahsil etmenin yoluna gideceğiz” dedi.

  Kul, Trabzonspor ile Sadri Şener Tesisleri’nin işletilmesiyle ilgili sözleşmeyi de imzaladıklarını belirterek, “Şartlarımızı koyduk ve Trabzonspor ile protokolü imzaladık. Kira bedeli de talip edildiği gibi oldu. Eskiye dönük alacaklarımızı da İl Encümeni’ne götüreceğiz. Buna İl Encümeni karar verecek. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti lokaliyle ilgili çalışmalarımız da devam ediyor” dedi.

  6 Ocak 2012 Cuma Trabzonum.Org
Lütfen bekleyin...
X