Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

13 Yıl sonra biten korku

Daralt
X
 • Süzgeç
 • Zaman
 • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

 • 13 Yıl sonra biten korku

  13 YIL SONRA BİTEN KORKU


  1998 yılında maruz kaldığı sel felaketinde 44 kişinin hayatını kaybettiği Trabzon’un Köprübaşı İlçesi Beşköy Beldesi’nde tahkimat duvarları 13 yıl sonra tamamlandı, halkın korkusu nihayet sona erdi. Belediye Başkanı Yahya Narmanlı, “Burası heyelan bölgesi, her an risk var. 3 milyon TL ödenek aldık, 1150 metrelik duvarları tamamladık. Artık Beşköy daha huzurlu, güvenli bir belde oldu” diye konuştu.

  Karadeniz Bölgesi’ndeki en büyük sel felaketlerinden birinin yaşandığı Trabzon’a 54 kilometre uzaklıktaki Beşköy Beldesi’nde yöre milletvekillerinin desteği ve İl Özel İdaresi katkılarıyla sele karşı nihayet set çekildi. Selin yıktığı 69 binada toplam 44 vatandaşın hayatını kaybettiği beldede 400 metre perde beton, 50’şer metrelik 3 ayrı afet önleme perdesi ve 600 metrelik tahkimat duvarının tamamlandığını kaydeden Beşköy Belediye Başkanı Yahya Narmanlı, “Karadeniz’in büyük bölümü sel riski taşıyor. Bu afetin en büyük acısını burası çekti. 13 yıl sonra beldemizde risk taşıyan 5 ayrı yerde duvarlar ördük, perdeler çektik. Devletin şefkat elinin de uzanmasıyla Beşköy artık daha güvenli” diye konuştu.

  Yapılan çalışmalara 3 milyon TL harcandığını kaydeden Başkan Narmanlı, “Bu afete karşı riski azalttıktan sonra yeni imarlar açabileceğiz. Afet öncesi 8 bin nüfusu olan Beşköy’de şu anda 2400 kişi yaşıyor. Yeni yerleşim alanlarının açılmasıyla beldemiz yeniden canlanacak” dedi.

  6 Ocak 2012 Cuma Trabzonum.Org
Lütfen bekleyin...
X