Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

Trabzon'da bomba davası yeniden başladı

Daralt
X
 • Süzgeç
 • Zaman
 • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

 • Trabzon'da bomba davası yeniden başladı

  TRABZON'DA BOMBA DAVASI YENİDEN BAŞLADI


  TRABZON’DA 3 yıl önce ele geçirilen el bombaları ve kaleşnikof marka tüfek ve bu silaha ait mermileri saklayarak satmak istedikleri suçlamasıyla hapis cezasına çarptırılan ancak haklarındaki karar Yargıtay tarafından bozulan 4’ü tutuklu 10 sanığın yeniden yargılanmasına başlandı.

  Trabzon'da 3 yıl önce ele geçirilen el bombaları ve Kalaşnikof marka tüfekle, bu silaha ait mermileri çamaşır makinesi, fırın ve kümes gibi yerlerde saklayarak satmak istedikleri suçlamasıyla çeşitli hapis cezalarına çarptırılan, ancak haklarındaki karar Yargıtay tarafından bozulan 4'ü tutuklu 10 sanığın yeniden yargılanmasına başlandı. Yerel mahkeme, tutuklu 4 sanığın da tutuksuz yargılanmasına karar verdi. Trabzon Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık 3 yıl önce bir ihbardan yola çıkarak, İbrahim Hacıhamzaoğlu'nun Trabzon'un Yomra İlçesi Kaşüstü Mevkii'ndeki evinde, 7.65 milimetre çapında tabanca, şarjör ve 8 mermi, kayınpederine ait Çınarlı Köyü'ndeki evinde toprağa gömülü halde Kalaşnikof silah, şarjör ve 420 mermi ile 1 el bombası, Hasan Akyüz'ün Erdoğdu Mahallesi'ndeki evindeki çamaşır makinesi ve fırında 8 el bombası, Selahattin Şener'in Ankara'daki evinde ise ruhsatsız tabanca ve av tüfeği ele geçirmişti.

  Selahattin Y., Selahattin Ş., Hasan A. Ferhat R. Fikret Ö., İbrahim H., Cem H., Bülent O., Bayram K. ve Namık E. gözaltına alınmış, 'tehlikeli maddelerin izinsiz olarak bulundurulması veya el değiştirilmesi, ruhsatsız ateşli silahların bulundurulması, taşınması, satılması, satılmasına aracılık edilmesi ve suçu bildirmemek' suçlarından yargılanan 10 kişi, çeşitli hapis cezalarına çarptırılmıştı. Ancak Yargıtay, dava dosyasını incelemesinin ardından, 'Olayla ilgili bomba, silah ve mühimmatla ilgili alınan raporların onaylatılmadığı ve dosyada aslının bulunması gereken bir belgenin fotokopisinin bulunduğu' gerekçesiyle yerel mahkemenin kararını usul yönünden bozmuştu. Yargıtay'ın kararı üzerine bugün Trabzon 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden yargılanan sanıklardan tutuklu bulunan Ferhat R., İbrahim H., Hasan A. ve Selahattin Ş. hakkında tutuksuz yargılanmak üzere tahliye kararı verilirken, duruşma ertelendi.

  20 Aralık 2011 Salı Trabzonum.Org
Lütfen bekleyin...
X