Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

Trabzon istikametinde kaza

Daralt
X
 • Süzgeç
 • Zaman
 • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

 • Trabzon istikametinde kaza

  TRABZON İSTİKAMETİNDE KAZA  Sürücüsü Uyuyan Tanker Devrildi, Kurtarmak için 10 Saatte Çekici Bulunamadı
  Sürücüsünün uyuduğu tahmin edilen benzin ve mazot yüklü tanker yolda yan yattı. Tankerden saatlerce sızan akaryakıt çevreye dağılırken, muhtemel bir yangının çıkmaması Erzurum'da büyük bir felaketi önledi.
  Özel bir dağıtım şirketine ait olan ve 24 ton akaryakıt bulunan 34 EZ 1523 plakalı tanker, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu Erzurum Kuzey Çevre Karayolu Çiğdemli köyü yakınlarında yan yatırdı. Tanker sürücüsü Hasan Ayçiçek yönetimindeki yara almadan kurtulurken, tankerden sızan benzin nedeniyle araç sürücüsü çekici bulmakta zorluk çekti. Yaklaşık 10 saat kadar kurtarılmayı bekleyen tankerden saatlerce kızgın güneş altında yola ve çevreye tonlarca benzin ve mazot aktı. Olay yerine gelen Büyükşehir Belediyesi'ne ait itfaiye ekipleri köpük sıkıp aracı soğuturken, çevredeki dere yatağından da su Çekerek tankerden yola yayılan benzini yıkadı.

  Bu arada trafik ekipleri de yolu tek taraflı olarak tanker kurtarılana kadar araç trafiğine kapattı. Çekici bulmakta sıkıntı yaşadıklarını belirten aynı şirkete ait tanker sürücüsü ve ekip başı Harun Yıldırım, "Trabzon istikametinden gelip Kars'a gidiyorduk. Arkadaşımız kaza yaptı, ancak saatlerdir aracı kurtaracak bir çekici bulunamadı. 20 ton üzerinde benzin ve mazot var araçta hala çekici gelmesini bekliyoruz. Patlasa Allah muhafaza çok şeyler olur. " diye konuştu.

  İtfaiye erleri ise tankerin infilak etmesini önlemek için büyük çaba gösterdi


  22 Ağustos 2009
Lütfen bekleyin...
X