Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

Trabzon'da "Sultan Ahmet"

Daralt
X
 • Süzgeç
 • Zaman
 • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

 • Trabzon'da "Sultan Ahmet"

  TRABZON'DA ''SULTANAHMET''

  Trabzon Belediyesin düzenlediği 1. Ramazan etkinlikleri kapsamında Trabzon'un Zağnos vadisinde düzenlenen etkinliklere Trabzon halkının ilgisi bir hayli yoğundu.
  TOKİ ve Trabzon Belediyesi'nin ortaklaşa yürüttüğü Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında düzenlenen Zağnos Vadisi'ndeki etkinliğin açılış törenine, Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İl Emniyet Müdürü Feridun Boz, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız, bazı daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
  Ramazan ayı boyunca gerçekleştirilecek 1'inci ramazan etkilikleri başladı. Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu “her zaman her yerde Trabzon halkı ile birlikteyiz. Biz İslam dünyası olarak vereceğimiz mesaj bütün insanlar barış ve mutluluk içinde olsun. Biz size hizmet edebiliyorsak ne mutlu bize, burayı yapan herkese çok teşekkür ediyoruz. Burası Trabzon'un kültürünü ve ahlakını temsil ediyor edecek, burayı temiz bir şekilde hep beraber kullanacağız her yıl bu etkinliği beraber devam ettireceğiz” dedi. Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık “ insanın hayatında önemli anlar vardır. Şimdi deriz ya nerede o eski ramazanlar. Ben bu vadiye geldiğimde eski ramazan havasını yaşadım. Bu manada bu mekanın kültür geçmişi olan Trabzon'a kazandırdığı için bütün herkese teşekkür ediyorum” dedi. Birinci ramazan etkinliklerine katılan vatandaşlar ise “ Bizler bu kültürü hep büyüklerimizden duyardık ve o günleri bizlerinde yaşamaları çok istiyorduk. Şimdi büyüklerimizin bizlere anlattığı bu kültürü yaşamanın mutluluğunu yaşarken burada emeği geçen ve bizlere bu anı yaşatan herkese teşekkür ediyoruz. Önceden yaşadığımız ramazanlarla şimdi yaşadığımız ve ilk günde bu derecede mutluklar bizlere ramazan ayının ayrı bir güzelliğini ve beklentisi içersinde sokuyor” dediler.
  Etkinliklerde Mehteran takımı, Gülnihal grubu eşliğinde semazen gösterisi ve tasavvuf ardından ise havai fişek gösterileri ile son buldu.  21 Ağustos 2009
Lütfen bekleyin...
X