Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Toplantısı

Daralt
X
 • Süzgeç
 • Zaman
 • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

 • Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Toplantısı

  KALKINMA AJANSI KALKINMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI  Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Toplantısı Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık başkanlığında yapıldı.

  Trabzon Valiliği A Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıya Vali Recep Kızılcık'ın yanı sıra Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu, Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu,

  Rize Valisi Zekeriya Şarbak, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, ajansın bünyesinde yer alan illerin belediye başkanları, üniversite, il özel idare ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. Bölgesel kalkınmanın koordineli bir şekilde yürütülmesi ve bölgeler arası eşitsizliklerin giderilmesi için kalkınma ajanslarının kurulduğunu belirten Vali Kızılcık, kalkınma ajansının bölgemizde dengeli bir kalkınmanın gerçekleştirilmesi için önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

  Proje mantığının hakim kılınması ve yatırımların bölgemize çekilmesi için kalkınma ajansının önemli bir işlev göreceğini ifade eden Vali Kızılcık, "Bu manada bizler de kalkınma ajansımızın etkin bir yapıda çalışması için çaba sarf edeceğiz. Bu toplantının ülkemize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

  Vali Kızılcık'ın konuşmasının ardından Kalkınma Kurulu başkan, başkan vekili ve katip üyelerin belirlenmesi için seçim yapıldı. Yapılan seçim sonucunda Gümüşhane Üniversitesi'nden Yardımcı Doçent Doktor Hilmi Erdoğan Yayla Kalkınma Kurulu Başkanlığı'na seçilirken, Trabzon Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı (TSİAD) Zeyyad Kafkas ise başkan vekilliğine seçildi. Katip üyeliklere ise Gümüşhane Türk Kadınlar Birliği Başkanı Kıymet Koyun ile Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Kara seçildi.


  19 Ağustos 2009
Lütfen bekleyin...
X