Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

Asım Aykan'dan Fındık Uyarısı

Daralt
X
 • Süzgeç
 • Zaman
 • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

 • Asım Aykan'dan Fındık Uyarısı

  ASIM AYKAN'DAN FINDIK UYARISI

  Aykan, vatandaşın fındığını hemen pazara indirmemesi gerektiğini söyledi.
  AK Parti Trabzon Milletvekili Asım Aykan, vatandaşın fındığını hemen pazara indirmemesi gerektiğini söyledi.
  Aykan, Akçaabat Muhtarlar Derneğini ziyaret etti. Dernek Başkanı Eyüp Gedikli ve çok sayıda muhtar tarafından karşılanan Aykan'a AK Parti İlçe Başkanı Osman Çavuş ve yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.
  Aykan, ziyarette, Akçaabat'ın siyasette ve ekonomide önemli bir yere sahip olduğunu ve her fırsatta siyasilerin ilçeye gelerek vatandaşın dertlerini dinlediklerini söyledi. Bölgenin en önemli konularının başında fındık meselesi geldiğini belirten Aykan, şöyle devam etti:
  ''Fındığa ve fındık yağına hepimiz sahip çıkmalıyız. 13 Ağustos itibariyle TMO piyasaya fındık vermiyor. TMO'nun elinde şuan 500 bin ton fındık var. 70 Bin tonunu yağlığa ayrıldı. Peyderpey yağ yapıyoruz. Bizim yapmamız gereken fındık yağına sahip çıkmamızdır. Fındık yağı çok kaliteli bir yağ ve bizim malımızdır. Karadenizli kendi ürününe sahip çıkmalıdır. Piyasaya fındık sürülürse fındık fındığın fiyatı düşer. Onun için vatandaşın fındığını hemen pazara indirmemesi gerekiyor.''
  Fındık için alınan kararların tarihi kararlar olduğunu da anlatan Aykan, ''Düz arazilerde fındık değil, başka ürünler ekilmelidir. Fındık şuna 3.5 lira civarında pazara indi. Ama fındığımızı hemen pazara indirmezsek fındık 4 lirayı yukarı geçer. Ama yoğun bir satış olursa fiyat aşağıya düşer'' dedi.


  19 Ağustos 2009
Lütfen bekleyin...
X