Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Zaðnos Vadisi 80 bin kiþiyi aðýrladý

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Zaðnos Vadisi 80 bin kiþiyi aðýrladý

  ZAÐNOS VADÝSÝ 80 BÝN KÝÞÝYÝ AÐIRLADI


  Trabzon'un yeni mekâný olarak bilinen Zaðnos vadisi her akþam binlerce insaný aðýrlýyor. Trabzon Belediyesi tarafýndan Zaðnos Vadisinde düzenlenen 1. Ramazan etkinliklerini bugüne kadar 80 bin kiþi gezdi.


  Zaðnos vadisindeki etkinliklere katýlan vatandaþlar hem alýþveriþ yapýyor, hem de eðleniyor. Her akþam iftar sonrasý yapýlan etkinlikler çerçevesinde Kuran dinletileri, þiir sunumlarý, konserler, Karagöz-Hacivat gösterisi, defileler, animasyon, semazen gösterileri, neyzen taksimleri, tasavvuf konserleri, fasýl geceleri, yöresel sanatçý ve mehter konserleri, folklor gösterileriyle Türk sanat ve halk müziði etkinlikleri ve kolbastý gösterileri yapýlýyor. Vadide her akþam düzenlenen Barýþ Sarýca ile evet-hayýr ve ses yarýþmalarý izleyiciler tarafýndan büyük ilgi görüyor. Vadide çocuklar için açýlan özel eðlence alanlarý da çocuklarýn yoðun ilgisiyle karþýlaþýyor.

  Vadide taký, hediyelik eþya, kitap, kozmetik, çeyiz, ev tekstili, gümüþ reyonlarý ile yiyecek ve içecek stantlarý da hizmet veriyor.

  Kanuni Defilesi

  Etkinlikler çerçevesinde 30 Aðustos da yapýlan Atatürk giysileri defilesinin ardýndan önceki akþam da Kanuni defilesi yapýldý. Defilede Osmanlý döneminin giysilerinden oluþan defile büyük ilgi gördü.
  3 Eylül 2009
Haz?rlan?yor...
X