Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Trabzon'da fidyecilere sahur operasyonu

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Trabzon'da fidyecilere sahur operasyonu

  TRABZON'DA FÝDYECÝLERE SAHUR OPERASYONU
  Trabzon'da bir iþadamýnýn oðlu 3 kiþi tarafýndan silahla kaçýrýlarak babasýndan 150 bin TL fidye istendi. Polis ekipleri, tarafýndan sahur vakti gerçekleþtirilen operasyonla kaçýrýlan genç sað salim kurtarýlýrken, fidyeci 3 kiþiden 2'si yakalandý.

  Edinilen bilgiye göre, önceki gece Bengisu köyündeki evine jipi ile giden Mehmet K.'nin (22) yolu arýzalanmýþ süsü verilen bir otomobil ile kesildi. Otomobilde bulunan 3 kiþi gençten yardým isterken, jipinden yardým için inen genç silahla kaçýrýldý. Jipe binerek genci de beraberinde götüren 3 kiþi daha sonra jipi Yomra ilçesinde bir köyde yaktýlar. Buradan baþka bir otomobil ile Trabzon'a gelen þahýslar sahte kimlikle bir cep telefonu alarak gencin iþ adamý olan babasý Engin K.'yi arayarak oðlunu kaçýrdýklarýný ve 150 bin TL fidye karþýlýðý serbest býrakacaklarýný söylediler. Polis ekipleri yaptýklarý çalýþma sonucunda cep telefonun alýndýðý iþ yerinin güvenlik kameralarýndan kaçýran þahýslarýn kimliklerini tespit ederken, dün sabaha karþý sahur vaktinde Fatih mahallesinde bir eve düzenlenen operasyonla Mehmet K. sað salim kurtarýlýrken, olaya karýþan Hasan T. ve Hayati B. gözaltýna alýndý. Olaya karýþan ancak firar eden Hasan S.'nin yakalanmasý için çalýþma yürütüldüðü öðrenildi.

  Gözaltýna alýnan 2 kiþi Trabzon Emniyet Müdürlüðü'ndeki sorgularýnýn ardýndan bugün öðle saatlerinde Trabzon Adliyesi'ne getirilerek nöbetçi savcýlýða çýkartýldý. Savcýlýktaki ifadelerinin ardýndan Hasan T. ve Hayati B. tutuklanma talebi ile sevk edildikleri nöbetçi mahkemece 'fidye almak için silahla adam kaçýrmak' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

  Öte yandan kaçýrýlan Mehmet K.'nýn Ýstanbul Hukuk Fakültesi 2. sýnýf öðrencisiyken okulu yarýda býrakarak çalýþmak için babasýnýn yanýna döndüðü ve fidye için kendisini kaçýran 3 kiþinin 3-4 gün boyunca kendisini ve evini takip ettiði ortaya çýktý.


  30 Aðustos 2009
Haz?rlan?yor...
X