Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Vali kimsesizleri evinde aðýrladý

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Vali kimsesizleri evinde aðýrladý

VALÝ KÝMSESÝZLERÝ EVÝNDE AÐIRLADI

Trabzon Valisi Dr. Recep Kýzýlcýk iftarý kimsesizlerle yaptý.
    Trabzon Valisi Dr. Recep Kýzýlcýk, iftarýný kimsesiz yaþlýlarla birlikte yaptý.
    Vali Recep Kýzýlcýk ve eþi Sema Kýzýlcýk, iftarda, kimsesiz yaþlýlarý Soðuksu Mahallesi'nde bulunan valilik konutunda aðýrladýlar.

Valilik konutunda yaþlýlarla birlikte orucunu açan Vali Kýzýlcýk ve eþi Sema Kýzýlcýk, iftar sofrasýnda konuklarýyla yakýndan ilgilendiler. Neþeli bir iftar yemeðinin ardýndan yaþlýlarla koyu bir sohbete baþlayan Vali Kýzýlcýk, “Vatandaþýmýz mutsuz ise biz de mutsuz oluruz. Halkýmýzýn mutluluðu bizim mutluluðumuzdur. Devlet her zaman vatandaþýnýn yanýndadýr. Büyüklerimiz bizim baþ tacýmýzdýr. Garip gurabanýn her zaman yanýndayýz.” dedi.

Evinde aðýrladýðý kimsesiz yaþlýlarýn Sosyal Yardýmlaþma Vakfý'ndan aldýklarý kömür ve kumanyalarý kendi imkanlarýyla evlerine getirdiklerini söylemeleri üzerine Vali Kýzýlcýk, böyle bir durumun söz konusu olamayacaðýný, bundan sonra yardým kömürlerinin ve kumanyalarýn yaþlýlarýn evlerine býrakýlacaðýný söyledi. Vali Kýzýlcýk, Ramazan ayýnýn Ýslam alemine saðlýk, mutluluk ve barýþ getirmesi temennisinde bulundu.

Konuklarýna kendi elleriyle servis yapan Bayan Kýzýlcýk, “Bu köþk benim veya eþimin deðil, tüm Trabzon'un. Bizim kapýmýz tüm Trabzon'a açýk. Ben yardýma muhtaç herkese yardým elimi uzatacaðým.” dedi. Halkla iç içe olmaktan dolayý son derece mutlu olduðunu ifade eden Bayan Kýzýlcýk, “Bugün kimsesiz yaþlýlarýmýzla birlikte iftarýmýzý açtýk. Vatandaþýmýz yalnýz olmadýðýný biliyor. Bu bizi son derece mutlu ediyor. Ramazan ayý yardýmlaþmanýn en üst düzeye çýktýðý bir aydýr. Tüm halkýmýza hayýrlý Ramazanlar diliyorum.” þeklinde konuþtu.

26.08.09
Haz?rlan?yor...
X