Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Trabzon istikametinde kaza

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Trabzon istikametinde kaza

  TRABZON ÝSTÝKAMETÝNDE KAZA  Sürücüsü Uyuyan Tanker Devrildi, Kurtarmak için 10 Saatte Çekici Bulunamadý
  Sürücüsünün uyuduðu tahmin edilen benzin ve mazot yüklü tanker yolda yan yattý. Tankerden saatlerce sýzan akaryakýt çevreye daðýlýrken, muhtemel bir yangýnýn çýkmamasý Erzurum'da büyük bir felaketi önledi.
  Özel bir daðýtým þirketine ait olan ve 24 ton akaryakýt bulunan 34 EZ 1523 plakalý tanker, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu Erzurum Kuzey Çevre Karayolu Çiðdemli köyü yakýnlarýnda yan yatýrdý. Tanker sürücüsü Hasan Ayçiçek yönetimindeki yara almadan kurtulurken, tankerden sýzan benzin nedeniyle araç sürücüsü çekici bulmakta zorluk çekti. Yaklaþýk 10 saat kadar kurtarýlmayý bekleyen tankerden saatlerce kýzgýn güneþ altýnda yola ve çevreye tonlarca benzin ve mazot aktý. Olay yerine gelen Büyükþehir Belediyesi'ne ait itfaiye ekipleri köpük sýkýp aracý soðuturken, çevredeki dere yataðýndan da su Çekerek tankerden yola yayýlan benzini yýkadý.

  Bu arada trafik ekipleri de yolu tek taraflý olarak tanker kurtarýlana kadar araç trafiðine kapattý. Çekici bulmakta sýkýntý yaþadýklarýný belirten ayný þirkete ait tanker sürücüsü ve ekip baþý Harun Yýldýrým, "Trabzon istikametinden gelip Kars'a gidiyorduk. Arkadaþýmýz kaza yaptý, ancak saatlerdir aracý kurtaracak bir çekici bulunamadý. 20 ton üzerinde benzin ve mazot var araçta hala çekici gelmesini bekliyoruz. Patlasa Allah muhafaza çok þeyler olur. " diye konuþtu.

  Ýtfaiye erleri ise tankerin infilak etmesini önlemek için büyük çaba gösterdi


  22 Aðustos 2009
Haz?rlan?yor...
X