Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sümela'ya Ziyaretçi Akýný

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Sümela'ya Ziyaretçi Akýný  Sümela'ya Ziyaretçi Akýný
  15 Aðustos 2008 / 16:32
  Rus kafilesi Sümela Manastýrý'ný gezdi.

  Aralarýndan bir milletvekili ve 9 din adamýnýn da bulunduðu yaklaþýk 350 kiþilik Rus kafilesi, Trabzon'un Maçka ilçesindeki dünyaca ünlü turizm merkezi Sümela Manastýrý'na ziyaret etti.
  Trabzon Havalimaný'na 3 uçakla gelen kafile, yanlarýnda getirdikleri kemençeci eþliðinde havalimanýnda bir süre horon oynadý. Daha sonra otobüs ve minibüslerle konvoy halinde ören yeri giriþine gelen kafilede bulunan Rusya Parlamentosu Milletvekili Ývan Savvidi ve 9 din adamý, üzerinde Meryem ve Ýsa'nýn resimlerinin bulunduðu objenin arka kýsmýný imzaladý. Ziyaretçilerin bir kýsmý da, din adamlarýndan birinin elinde tuttuðu bu objeyi öptü. Kafiledekiler daha sonra Sümela Manastýrý giriþine kadar yürüdü.
  Sümela Manastýrý giriþine yaktýklarý mumlarý býrakan ziyaretçiler, burada din adamlarý eþliðinde dua etti. Duaya katýlan ziyaretçilerin bazýlarýnýn aðladýðý gözlendi.
  Kafilenin tercümaný, Gürcistan'da ölenler için de dua edildiðini ve çatýþmalarýn durmasý yönünde ifadeler kullanýldýðýný söyledi. Kafiledekilerin, prosedür gereði Sümela Manastýrý'nýn giriþinde dua ettiði, manastýrýn içinde böyle bir etkinliðe izin verilmediði belirtildi. Kafile, Rus halk oyunlarý ekibinin gösterisinin ardýndan Sümela Manastýrý'ný gezdi.

  <script type="text/javascript">changeTarget(document.getElementById(" news_content"))</script>
  Kaynak:
Haz?rlan?yor...
X