Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

UEFA Avrupa Kadınlar Futbol Şampiyonası

Daralt
X
 • Süzgeç
 • Zaman
 • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

 • UEFA Avrupa Kadınlar Futbol Şampiyonası

  UEFA AVRUPA KADINLAR FUTBOL ŞAMPİYONASI


  12 takımın mücadele edeceği 2009 UEFA Avrupa Kadınlar Futbol Şampiyonası, Finlandiya'da başlıyor.
  Kıtanın en iyi 12 kadın futbol takımının karşılalacağı 2009 UEFA Avrupa Kadınlar Futbol Şampiyonası, Finlandiya'da başlıyor. Toplam 25 maç oynanacak olan şampiyonanın favori takımları arasında bulunan ev sahibi Finlandiya, açılış maçında Helsinki Olimpiyat Stadyumu'nda Pazar günü Danimarka'yı ağırlıyacak.

  Dört takımdan oluşan A, B ve C gruplarında yapılacak maçlar sonrası, gruplarını lider olarak tamamlayan takımlar, diğer grupların ikincileriyle karşılacak. Helsinki, Lahti, Tampere ve Turku şehirlerinde yapılacak şampiyona, yarın başlayıp, 10 Eylül'de oynanacak final maçıyla sona erecek.
  Şampiyona'da A Grubunda Finlandiya, Ukrayna, Danimarka, Hollanda, B Grubunda İsveç, İngiltere, İtalya, Rusya ve C Grubunda Almanya, İzlanda, Norveç, Fransa takımları yer alıyor.
  Finlandiya'nın takım kaptanı ve defansif orta saha oyuncusu Anne Mäkinen, UEFA için verdiği röportajda, ''Takım olarak ilk önce yarı final hesabı yapıyoruz." cümlesini kullandı. Finlandiya, 2006 Avrupa Kadınlar Futbol Şampiyonası'nda yarı finalde Danimarkaya tek golle mağlup olarak final oynama hakkını kazanamamıştı.


  22 Ağustos 2009
Lütfen bekleyin...
X