Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

Almitu Bekele 13. oldu!

Daralt
X
 • Süzgeç
 • Zaman
 • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

 • Almitu Bekele 13. oldu!

  ALMİTU BEKELE 13.OLDU


  Bayanlar 5 bin metrede mücadele eden atletimiz Alemitu Bekele 15:18.18'lik derecesiyle dünya 13'üncüsü oldu.
  Berlin'de devam eden Dünya 12.Atletizm Şampiyonası'nda, bayanlar 5 bin metrede mücadele eden atletimiz Alemitu Bekele 15:18.18'lik derecesiyle dünya 13'üncüsü oldu.

  12. Dünya Atletizm Şampiyonası bayanlar 5 bin metre finalinde piste çıkan milli atlet Almitu Bekele Degfa, 15:18.18'lik derecesiyle 13. oldu.

  Degfa, bu sezon kendisine ait en iyi zamanı yapmasına karşın 13'üncülükte kalırken, bayanlar 5 bin metrede altın madalyanın sahibi, 14:57.97 ile Kenyalı Vivian Cheruiyot oldu. Gümüş madalya, 14:58.33 ile yine Kenya'dan Jebiwott Kibet'in olurken, yarışın favorisi olarak piste çıkan rekortmen atlet Etiyopyalı Meseret Defar, 14:58.41 ile bronz madalya alabildi.

  Yarışa iyi başlayan, ancak son turlarda ön gruptan koparak gerilerde kalan Degfa, mücadele sonrası yaptığı açıklamada, iyi başladığı yarışta daha sonra kaslarında ağrı ve sertleşme hissettiğini, bu nedenle rahat koşamadığını belirtti.

  Bunun antrenmansızlıktan kaynaklandığını ifade eden milli atlet, hasta olan oğlunu Etiyopya'da ziyarete gittiğini ve orada idman yapamadığını, Türkiye'ye döndüğünde de kendisi rahatsızlandığı için yeterli çalışma yapamadığını kaydetti.

  Etiyopya'da bulunan oğlunun durumunun şimdi iyi olduğunu, ancak kendisinin Dünya Şampiyonası'na ancak 1,5 ay süreyle hazırlanabildiğini, bunun da uzun mesafeli koşular için yeterli olmadığını belirten Almitu, bu sezon koşmak istediğini, ancak hangi müsabakalara katılacağına henüz karar vermediğini sözlerine ekledi.


  22 Ağustos 2009
Lütfen bekleyin...
X