Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Rakipler mercek altýnda

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Rakipler mercek altýnda

  RAKÝPLER MERCEK ALTINDA!..
  Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, Dünya Kupasý Grup Elemeleri’nde önce Estonya, ardýndan da Bosna - Hersek ile iki kritik maç oynayacak olan A Milli Takýmý, rakiplerin þifresini çözdü.
  Ýki ekibi de yakýndan mercek altýna alan Teknik Direktör Fatih Terim’in yardýmcýlarý Oðuz Çetin ve Metin Tekin, usta çalýþtýrýcýya detaylý raporlar sundu.

  Estonya’nýn Brezilya’ya 1-0 yenildiði hazýrlýk maçýný izleyen Metin Tekin, rakibin, Türkiye ile kýyaslanmasýnýn sözkonusu bile olmadýðýný belirtti, “Bizimle ilk maçtaki beraberlikleri büyük bir sürprizdi. Brezilya’ya yenilmelerine karþýn iyi oynadýlar, rakibe fazla pozisyon vermediler. Savunmada iyi kapanýyorlar, kendi güçleri ölçüsünde iyi savunma yapabiliyorlar. Klasik bir kontratak takýmý. En etkili oyuncusu ise savunmanýn solunda oynayan AZ Alkmahar’dan Klavan” diye konuþtu.

  ‘Ýlk yarýda gol yemiyorlar’
  Bosna - Hersek’ýn Ýran ile yaptýðý son provayý izleyen Oðuz Çetin’in rakip deðerlendirmesi ise þöyle oldu:
  Bosna, 3-2 yenilmesine karþýn, her rakip için tehlikeli bir takým. Hücuma çýkabilen, öne doðru çok etkili oynuculara sahipler. Oyun anlayýþlarý tamamen öne doðru. En az sekiz kiþiyle savunma yapabilen, iyi kapanan ve 5-6 oyuncuyla kontrataða çýkabilen bir takým. Fakat hücuma kalktýklarýnda savunmada gedikler veriyorlar. Defansta aðýr oyuncularý var. Oynadýklarý maçlarýn ilk yarýlarýnda hiç gol yememiþler. Aramýzdaki puan farký tabii ki rakibimizin oyun anlayýþýnda deðiþtirecek. Onlar için beraberlik büyük avantaj” dedi.


  4 oyuncu belirsiz


  A Milli Takýmýmýz, Estonya maçýnýn hazýrlýklarýna basýna kapalý olarak yaptýðý idmanla baþladý. Çalýþmaya hafif sakatlýðý bulunan Hamit Altýntop ve dün akþam Ankaraspor ile maç yapan Galatasaraylý oyunculardan Sabri, Servet, Hakan Balta, Mustafa ve Arda katýlmadý. Milli Takýmlar Teknik Sorumlusu Fatih Terim yönetimindeki idmanda Mevlüt, Gökhan Gönül ve Gökhan Zan takýmdan ayrý olarak çalýþýrken, sakatlýklarý olan futbolcularýn kontrolden geçirileceði öðrenildi. Öte yandan Estonya maçýnýn biletlerinin tamamen tükendiði bildirildi
  .


  01.09.09


Haz?rlan?yor...
X