Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Scolari'nin Bunyodkor'u rekor kýrdý!

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Scolari'nin Bunyodkor'u rekor kýrdý!

  SCOLARÝ'NÝN BUNYODKOR'U REKOR KIRDI


  Chelsea'nin eski teknik direktörü Luiz Felipe Scolari, Temmuz ayýnda teslim aldýðý Bunyodkor kulübü ile Özbekistan'da bir rekora imza attý..
  Brezilyalý teknik adam Scolari yönetiminde Özbekistan Süper Ligi'nde liderliðini sürdüren Bunyodkor kulübü, 20. haftada Nasaf kulübü ile oynadýðý lig maçýný 2-1 kazanarak, lig tarihinde üst üste en fazla kazanan takým unvanýný elde etti.

  Brezilyalý yýldýz futbolcu Rivaldo'nun kaptanlýðýný yaptýðý Bunyodkor kulübü, Nasaf karþýsýnda elde ettiði galibiyetle bu yýl lig maçlarýndaki galibiyet serisini 20'ye çýkarýrken, bugüne kadar bu rekor, 1997 yýlýnda lig maçlarýnda arka arkaya 19 galibiyet elde eden Taþkent'in diðer kulübü MHSK'ye aitti.

  Maçýn ardýndan düzenlenen basýn toplantýsýnda konuþan Scolari, elde ettikleri bu galibiyetin takým futbolcularýnýn hayatýnda yeni bir sayfa açacaðýný ifade ederek, bunun futbolcular tarafýndan uzun süre hatýrlanacak bir vaka olduðunu belirtti.

  Bu arada, Özbekistan Süper Ligi 14. haftasýnda Bunyodkor kulübünü teslim alan Brezilyalý teknik adam Luiz Felipe Scolari, bugüne kadar takýmýn baþýnda çýktýðý 7 lig maçýný da kazanýrken, Özbekistan Kupasý finalinde ezeli rakibi Pakhtakor'a yenilerek, ülkedeki ilk kupasýný kaçýrmýþtý.


  26.08.2009
Haz?rlan?yor...
X