Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Lüleburgaz'da Türkiye Kupasý sevinci

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Lüleburgaz'da Türkiye Kupasý sevinci

  LÜLEBURGAZ'DA TÜRKÝYE KUPASI SEVÝNCÝ
  Lüleburgazspor, 24 yýl aradan sonra bu sezon ilk kez Fortis Türkiye Kupasý'nda mücadele edecek.
  Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) yeni statüsüne göre takým sayýsý 54'ten 71'e çýkarýlmasý üzerine geçtiðimiz sezon 3. Futbol Ligi'nde Yükselme Grubu'na kalan Lüleburgazspor, böylelikle Fortis Türkiye Kupasý'nda mücadele etmeye hak kazandý.
  Yeþil kýrmýzlýlar, en son 1984-1985 sezonunda mücadele ettikleri Türkiye Kupasý'nda çeyrek finalde 1. Lig takýmlarýndan Malatyaspor ile eþleþmiþ, Lüleburgaz 8 Kasým Stadý'nda oynanan karþýlaþmada Lüleburgazspor 28. dakikada Mustafa Gönülalan'ýn golüyle 1-0 galip gelmesine raðmen, rövanþta deplasmanda oynadýklarý karþýlaþmada 2-0 yenilerek Türkiye Kupasý'na veda etmiþti.
  Lüleburgazspor 1979-1980 sezonunda da katýldýðý Türkiye Kupasý'nda Fenerbahçe ve Beþiktaþ'ý eleyerek tüm dikkatleri üzerine toplamýþ, yarý final oynama baþarýsý göstererek Altay'a elenmiþti.
  Lüleburgazspor Kulübü Baþkaný Siyami Aslan, yaptýðý açýklamada, 24 yýl aradan sonra yeniden katýlacaklarý Fortis Türkiye Kupasý'nda baþarýlý olmak için mücadele edeceklerini söyledi.
  Fortis Kupasý'na katýlacaklarý için sevinçli olduklarýný ifade eden Aslan, ''Lüleburgazspor olarak katýlacaðýmýz Fortis Türkiye kupasýnda tekrar o eski günlerdeki baþarýyý yakalamak istiyoruz'' dedi.


  24 Aðustos 2009
Haz?rlan?yor...
X