Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Almitu Bekele finalde koþacak!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Almitu Bekele finalde koþacak!

ALMÝTU BEKELE FÝNALDE KOÞACAK

12. Dünya Atletizm Þampiyonasý'nda, milli atlet Almitu Bekele Degfa, bayanlar 5 bin metrede finale yükseldi.
    Bayanlar 1500 metre seçmelerinde baþarýlý olamayan Almitu Bekele Degfa, 5 bin metre seçmelerinde 2. seride, 15:19.88'lik zamanýyla 12 atlet arasýnda 5. olarak finale yükselmeye hak kazandý.

Almitu'nun yarýþtýðý seride Etiyopya'dan Meseret Defar, 15:16.46 ile birinci, Kenya'dan Vivian Cheruyiat 15:16.59 ile ikinci, yine Kenya'dan Iness Chepkesis de 15:18.40 ile üçüncü oldu.

Milli atlet, 15:19:88'lik derecesiyle kendisine ait sezonun en iyi derecesini elde ederken, genel klasmanda ise 22 atlet arasýnda da 8. oldu.

Degfa, yarýþtan sonra, A.A muhabirine yaptýðý açýklamada, ''Aslýnda 1500 metreye iyi hazýrlanmýþtým, ancak tam tersi oldu. 5 bin metrede baþarýlý oldum. 5 bin metre finaline kalmak için çok dua ettim'' dedi.

5 bin metre finalinde madalya beklemediðini, ancak her türlü çabayý harcayacaðýný kaydeden Almitu Bekele Degfa, ''Finalde madalya beklemiyorum, çünkü özellikle Kenya'dan çok iyi atletler var. Ancak finale kalmak istiyordum ve Allah'a þükür bunu da baþardým'' diye konuþtu.

20 Aðustos 2009
Haz?rlan?yor...
X